Jak odbywają się spotkania?

Wszystkie spotkania odbywają się online za pośrednictwem komunikatora typu Skype/Zoom itp.

W jaki sposób mogę opłacić diagnozę?

W chwili obecnej istnieje możliwość opłacenia wizyty tylko tradycyjnym przelewem bankowym. Po umówieniu się na wizytę zostanie wysłany mail ze szczegółami. 

W jaki sposób mogę się zapisać?

Kliknij tutaj, zadzwoń pod numer telefonu lub wyślij maila.

W jaki sposób dostanę opinię?

Opinia zostanie wysłana na maila w formie PDF

Jak wygląda i ile trwa diagnoza?

Nie ma standardowej długości diagnozy ADHD. Przykładowa diagnoza może składać się z 4 spotkań. Diagnoza wraz z przekazaniem opinii nigdy nie zajmuje mniej niż 3 spotkania. Pierwsze spotkanie trwa 50 min i służy zebraniu wstępnego wywiadu diagnostycznego. Kolejne będą trwały 50 minut, za wyjątkiem jednego z nich na które należy zarezerwować 90-120 min, choć może ono trwać dłużej lub krócej w zależności od potrzeb. Następuje na nim pogłębiony wywiad i użycie narzędzi psychologicznych.

Ostatnie spotkanie służy przekazaniu i omówieniu opinii. W przypadku wykupienia pakietu jeśli diagnoza zajmie mniej niż 4 spotkania, pozostałe spotkania można przeznaczyć na psychoedukacje lub konsultacje.

 

UWAGA - pojedyncze spotkanie nie wystarczy do rzetelnej i trafnej diagnozy, możliwość rezerwacji pojedynczego spotkania istnieje, ponieważ może to pomóc rozłożyć wydatki.

Czy konieczna jest diagnoza u psychologa?

Nie, jednak wielu psychiatrów może jej wymagać do postawienia swojej diagnozy. Opinia psychologiczna daje psychiatrze informacje, które pomagają mu postawić trafną diagnozę.

Czym różni się diagnoza u psychologa i u psychiatry?

Psycholog stawia diagnozę funkcjonalną, która obejmuje opis funkcjonowania. Psychiatra stawia diagnozę nozologiczną, czyli klasyfikuje. W polskim systemie prawnym tylko psychiatra może postawić oficjalne rozpoznanie, które honorowane jest przez instytucje państwowe.

Diagnoza ADHD - najczęstsze pytania

Zarezerwuj termin